HAKKIMIZDA

Ünal Hukuk Bürosu,Türk-iş, Metal-iş, Şeker-iş sendikalarının hukuk müşavirliğini de üstlenen sendika hukuku ile meslek hastalığı konularında uzmanlaşan Av. Vehbi ÜNAL tarafından 1966 yılında Ankara’da kurulmuştur.Av. Vehbi ÜNAL’ın 1997 yılında emekliye ayrılmasının akabinde büronun başına Av. Prof. Dr. Oğuz Kürşat ÜNAL geçmiştir. Kurucumuz Vehbi ÜNAL’ın oğlu ve Gazi Üniversitesi Özel Hukuk Bölümü Ticaret Hukuku Anabilim Dalı başkanlığı yapan Av. Prof. Dr. Oğuz Kürşat ÜNAL‘ın ardından 2004 yılından bu yana oğlu Av. Alper Tunga ÜNAL, Ünal Hukuk Bürosunun başında bulunmaktadırlar.

Av. Prof. Dr. Oğuz Kürşat ÜNAL 2011 yılında Gazi Üniversitesi’nde üstlendiği akademisyenlik görevinden emekli olmuştur. Ticaret Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku alanlarında kitaplar ve makaleler yazmış ve yayınlamıştır. Halen de Ünal Hukuk Bürosu’na hukuki görüş ve mütalaa vererek destek sağlamaktadır.

Büromuz kuruluşundan itibaren çeşitli alanlarda uzmanlaşmış birçok avukatla çalışarak ağırlıklı olarak hukuk davaları alanında gerçek ve tüzel kişilere dava takibi, sözleşme hazırlanması ve danışmanlık hizmeti vermektedir. Ünal Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize hizmet verilirken gizlilik ve bağlılık prensibiyle hareket ederek sadece mevcut uyuşmazlıklara ilişkin çözümlerin sunulması değil, ileride karşılaşılması muhtemel uyuşmazlıklarla ilgili olarak da müvekkillerimize her türlü hukuki desteğin sağlanması amaçlanmaktadır.

Büromuz İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Şirketler Hukuku, Sermaye Piyasası Hukuku, Banka ve Finans Hukuku, İcra ve İflas HukukuKamulaştırma Hukuku, Marka ve Patent Hukuku, Fikri Mülkiyet Hukuku, Sözleşme Hukuku, Sigorta Hukuku, Ceza Hukuku, Tüketici Hukuku, Medeni Hukuk alanlarında faaliyet göstermektedir. Bu alanlarda uzman, analitik ve pratik düşünme ile yorum yapma yeteneğine sahip, insan ilişkilerinde başarılı, hukuk alanındaki her türlü gelişme ve yeniliği takip eden genç bir kadroya sahip olan büromuz bünyesinde 6 avukat, 2 stajyer avukat ve 2 yardımcı personel bulunmaktadır.

Kadromuz:

  • Av. Vehbi ÜNAL (1931-2019),
  • Av. Prof. Dr. Oğuz Kürşat ÜNAL,
  • Av. Alper Tunga ÜNAL,
  • Av. Sinem ÜNAL,
  • Av. Seval EFENDİOĞLU,
  • Sibel KONUKÇU.